Nëna të dashura…

Flini me fëmijët tuaj, shtrihuni në shtrat me ta derisa ata ende duan, mbështillini me batanije të buta dhe të ngrohta!
Fëmijët janë të vegjël vetëm një herë, kur të jenë të mëdhenj ata do të kërkojnë rrugën dhe hapësirën e tyre…
Nxitoni, sepse koha do të kalojë shumë shpejtë!
Përqafojini dhe mbështetni te ju, puthini sa më shpesh që të jetë e mundur, jini aq afër sa të ndjeni frymën e tyre dhe të dëgjoni rrahjen e zemrës së tyre!
Nuk ka asgjë në botë aq të bukur sa afërsia e veçantë e nënës dhe fëmijës./natalmedia.com/

 

 

 *Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

 

SHPËRNDAJE:

Related posts