Pije natyrale për pastrimin e mushkërive nga nikotina

 

Të gjithë e dimë se pirja e duhanit është një nga zakonet më të këqija dhe më të dëmshme.Kjo për shkak se pirja e duhanit mund të ketë efekte të dëmshme për shëndetin në përgjithësi e veçanërisht për mushkërit tuaja.

Gjithashtu mund të konstatojmë se disa nga sëmundjet si bronhiti dhe astma janë si pasojë e pirjes së duhanit.Ekspertët e mjekësisë alternative rekomandojnë që të konsumoni këtë pije natyrale për të zvogluar efektet anësore të nikotinës.

Përbërësit:

2 lugë çaji pluhur turmerik

Një copë xhenxhefil të madhësis 2cm deri në 3cm

2 litra ujë

400 gram hudhër

400 gram sheqer.

 

Udhëzimet:

Sëpari vendosni ujin me sheqer të për t’u zier, pasi të vlojë uji shtoni përbërësit tjerë dhe vazhdoni zierjen edhe për pesë minuta.

Lëngun e fituar mbajeni në frigorifer

Përdorimi

Duhet të merrni një gotë çaji nga kjo pije natyrale dy herë në ditë, në mëngjes sapo të zgjoheni merrni një gotë çaji nga kjo pije dhe në mbrëmje para se të shkoni në gjumë.

 

Kujdesuni për shëndetin tuaj!/natalmedia.com/

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

 

SHPËRNDAJE:

Related posts