Recet për trajtimin e ulçerës sëmundjen e zorrëve dhe sistemit tretës

Përbërësit:

Për përgatitjen e këtij çaji ju nevojiten 10-12 gramë me lëkurë të thatë shege dhe 200 mililitra ujë.

Udhëzimet:

Korën e shegës pastrone më ujë të rrjedhshëm, ujin që tani më e keni vluar vendosni në gotën e mbushur me lëkurën e shegës, mbulojeni gotën dhe lëreni të qëndrojë për 25 minuta.

Gjatë ditës duhet të konsumohet rreth 100ml nga çai i përgaditur. Është e rëndësishme që këtë sasi të ndani në katër pjesë të barabarta dhe secila pjesë duhet të jetë nga 25ml.

Konsumoni 25ml e para në stomakun bosh sapo të zgjoheni, dhe pjesa tjetër e fundit duhet të pihet para gjumit.

Trajtimi zgjatë për shtatë ditë pastaj bëni një pushim 7- ditor dhe vetëm nëse është e nevojshme përsëriteni trajtimin, ju lutem vini re çaji nuk duhet të kullohet.

Gjithashtu edhe në rastin e diares ky çaj bën mrekullira për një afat kohër prej vetëm pesë orëve nga fillimi i konsumimit./natalmedia.com/

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

 

SHPËRNDAJE:

Related posts