“Puthja e Jetës”

Randall Champion preku aksidentalisht një linjë të tensionit të lartë, duke elektrizuar veten dhe duke i ndaluar zemrën.

Një bashkëlojtar i linjës J.D. Thompson kreu CPR gojë më gojë derisa mbërritën mjekët. Kampioni mbijetoi. Kjo foto e famshme njihet si “Puthja e Jetës”. (1967). Foto nga Rocco Morabito. ./natalmedia.com/

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia

SHPËRNDAJE:

Related posts