Ruani atë që është më e vlefshme se paratë…

Një pacient i solli mjekut të gjitha paratë që kurseu tërë jetën e tij për t’u shëruar nga tumori malinj.
Mjeku i ktheu paratë dhe i shpjegoi se ai nuk mund ta shërojë.
Pacienti më pas i la paratë në korridorin e spitalit dhe tha: Mallkuar qoftë dita kur vendosa të sakrifikoj veten për këto para që sot nuk shërbejnë për asnjë qëllim!
Ruani atë që është më e vlefshme se paratë e ato janë: Besimi, familja, shëndeti dhe dashuria!/natalmedia.com/

 

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts