Ilaçi më i fortë i cili përmirëson shikimin dëgjimin dhe kujtesën për 80%, si dhe përshpejton shkrirjen e dhjamit!

Shkruan:

Dr.Ismail Lutolli specialist Pediater
subspecialist Dijetolog-Nutricionist
Subspecialist Hematolog Onkolog

Subspecialist Gastro-entero hepatolog

 

Ky është një nga ilaçet më të forta natyrale që do të përmirësojë kujtesën tuaj për 80%, por ju gjithashtu do të arrini të largoni peshën e tepërt me të cilin keni luftuar për vite me rradhë.

Përbërësi kryesor është bima Rrika e cili është e pasur me vitaminë C, kalium, vitamina B1, B2 dhe B6, hekur, magnez dhe fosfor. Përshpejton metabolizmin, eliminon lodhjen dhe nxit zhvillimin e baktereve të mira në stomak.

Përbërësit e nevojshëm janë:

125gram Rrika,

4 limona,

3 lugë mjaltë,

2 lugë gjelle kanellë dhe

një copë xhenxhefili (rreth 2 centimetra).

 

Përgatitja dhe aplikimi janë si më poshtë:

Së pari, në një blender, vendosni Rrikën dhe xhenxhefilin pastaj shtrydhni lëngun e limonit, përziejeni pastaj shtoni kanellën dhe mjaltin. Vendoseni përzierjen në një enë qelqi.

Konsumoni dy herë në ditë nga një lugë gjelle nga kjo përzierje para çdo vakti, për një rezultat më të mirë bëni stërvitje së paku tri herë në javë./natalmedia.com/

 

 

 *Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

 

SHPËRNDAJE:

Related posts