Laktoze intolerant tek foshnja 3 muajshe!

157 viewsPediatri
0 Comments

Pershendetje,

e kam beben tash thuajse 3 muajshe dhe qe nga lindja ka pas nevojen e lengshme dmth te holl, pos kesaj me ere te keqe. Beba ushqehet me gjij qe prej fillimit, ka shtuar peshe mire dhe eshte e qete. Pediatri na ka udhzu qe ti bejme testin gjenetik te laktozes ku mandej rezultoj te jete tolerant pra positiv ndaj laktozes po ashtu i ka dal qe eshte primare dmth e lindur. Tash jemi ne ankth se cfar te bejem. A munde te na keshilloni ju lutem.

SHPËRNDAJE:
Zejnepe Asked question 27/09/2023