Ndikimi i selinos në luftimin e mbipeshës

Nëse dëshironi të humbni peshë ne ju sjellim një pije magjike që është provuar dhe dëshmuar nga shumë njerëz në luftimin e mbipeshës si dhe pastrimin e trupit nga toksinat. Largimi i toksinave nga trupi është hapi i parë dhe shumë i rëndësishëm në luftimin e mbipeshës.

Kjo pije përbëhet vetëm nga dy përbërës me një kosto shumë të ulët por me dobi të mëdha për shëndetin tuaj.

Përbërësit:

  • 400 gramë selino
  • 1kg limon
  • 2l ujë

Përgaditja:

Pasi të pastroni dhe grini selinon i shtoni 2l ujë dhe zieni për 20 minuta, pastaj lëreni të ftohet.

Pasi uji me selino është ftohur, shtrydhni lëngun e 1 kg limoni, kullojeni pijen e fituar dhe mbajeni në frigorifer.

Përdorimi:

Lëngu i fituar mund të përdoret tri herë në ditë para çdo vaktit nga 1dl. /natalmedia.com/

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

 

SHPËRNDAJE:

Related posts