Sulmi i Astmës

Astma prek më shumë se 330 milionë njerëz në mbarë botën dhe prevalenca e saj po rritet. Mund të shkaktojë simptoma të tilla si fishkëllimë, kollë, shtrëngim në gjoks dhe gulçim, dhe mund të shkaktohet nga një sërë faktorësh, duke përfshirë alergjenët, ndotjen dhe stërvitjen.

Nëse ju ose dikush që njihni ka astmë, mos harroni të merrni mjekimin tuaj siç është përshkruar dhe të ndiqni planin tuaj të veprimit të astmës. Me trajtimin dhe menaxhimin e duhur, njerëzit me astmë mund të bëjnë jetë të plotë dhe aktive. Le të punojmë së bashku për të rritur ndërgjegjësimin dhe për të përmirësuar rezultatet për ata që jetojnë me këtë gjendje../natalmedia.com/

 

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts