Kumbullat e thara

Dr. Ismail Lutolli
Subspecialist Dietolog – Nutricionist
Kumbullat janë fruta shumë të shishme, të shëndetshme për shkak të përmbajtjes se vlerave të larta ushqyese.
Ato mund të përdoren edhe si të thara duke i terur disa ditë me kujdes dhe mund të ruhen në qese të letres apo në kavanoz qelqi për ti perdorur një kohë të gjatë.
Ato janë të pasura me antioksidues, minerale dhe vitamina dhe e tërë kjo ndikon direkt në imunitetin e organizmit.

 /natalmedia.com/

 

 *Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia

SHPËRNDAJE:

Related posts