Këshilla të dobishme mbi migrenën

5 këshilla mbi migrenën:

*Kontrolloni tensionin çdo ditë, pasi luhatjet e tij janë shkak për shfaqjen e krizave të migrenës.

*Kuroni dhimbjet e dhëmbëve, dhimbjet e syve, sinozitet apo bllokimin e hundëve, pasi ato bëhen shkak për migrenë kronike edhe pas këtyre sëmundjeve.

*Evitoni zemërimin, emocionet e forta, shokimet, çlironi tensionet, çlirohuni nga streset.

*Evitoni mbi-lodhjen, ndryshimin e rutinës, çrregullimet e gjumit, çrregullimet seksuale.

*Mos qëndroni në vende me zhurmë të lartë, në ambiente me drita të zbehta si dhe ambiente me lagështirë./natalmedia.com/

 

 

 *Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia

SHPËRNDAJE:

Related posts