Hilary Duff zbuloi pse donte që djali i saj 9-vjeçar ta shikonte teksa ajo lindëte fëmijën e saj të tretë

Të kesh një fëmijë të pranishëm gjatë lindjes nuk është një zgjedhje që do të bënin të gjithë prindërit, por për Duff, kishte një arsye bindëse pas saj. Në një intervistë të fundit, ajo u shpreh se pse donte që djali i saj të dëshmonte mrekullinë e lindjes së fëmijës.

Lexoni më tej për të parë arsyen magjepsëse pas vendimit të saj.

 

Nuk ishte një vendim i lehtë për të.

 

Hilary Duff Revealed Why She Wanted Her 9-Year-Old Son to Watch Her Give Birth

Hilary Duff ka qenë një avokate e zëshme për lindjen në shtëpi, pasi ka mirëpritur të dy vajzat e saj, Banks dhe Mae, në komoditetin e shtëpisë së saj. Megjithatë, ajo që është edhe më befasuese është se Duff kishte djalin e saj më të madh, Luca, të pranishëm gjatë lindjes së motrës së tij të vogël, Mae.

 

Vendimi i Duff për të kryer një lindje në shtëpi nuk ishte pa rreziqe dhe ajo pranoi se ishte një vendim që kërkonte konsideratë dhe planifikim të kujdesshëm. Megjithatë, për të, përfitimet e pranisë së familjes së saj gjatë një momenti kaq monumental tejkalonin çdo rrezik të mundshëm.

 

Përvoja e lindjes së fëmijës së parë e bëri atë të zgjidhte një lindje në shtëpi për fëmijën e dytë.

Hilary Duff Revealed Why She Wanted Her 9-Year-Old Son to Watch Her Give Birth

Duff zbuloi se vendimi i saj për të lindur në shtëpi u nxit nga shikimi i saj në “The Business of Being Born”. Kur bëhej fjalë për fëmijën e saj të dytë, Duff po ndihej mjaft e qetë për të gjithë situatën e lindjes. Lindja e saj e parë me Luca-n kishte shkuar pa probleme, dhe ajo nuk ishte e shqetësuar se kishte nevojë për ndonjë ndihmë mjekësore këtë herë. Në fakt, ajo ndihej plotësisht e sigurt se lindja në shtëpi ishte zgjidhja perfekte për familjen e saj në rritje.

 

Hilary Duff Revealed Why She Wanted Her 9-Year-Old Son to Watch Her Give Birth

 

“Ju po sillni një fëmijë në botë, kjo është një nga punët më të vështira që dikush mund të bëjë,” shpjegoi Duff. “Dhe ata nuk ju lejojnë të keni ujë në spital apo ushqime të lehta dhe ju duhet jeni gati të punoni më shumë që keni punuar ndonjëherë për të shtyrë një fëmijë jashtë.”

 

Duff donte t’i mësonte djalit të saj mrekullinë e lindjes.

Hilary Duff Revealed Why She Wanted Her 9-Year-Old Son to Watch Her Give Birth

Duff e kuptoi me të vërtetë dashurinë e saj për të sjellë të vegjlit e saj në botë në komoditetin e shtëpisë së saj. “Është disi gjëja më hipi-dipi për mua të kem fëmijët e mi pranë ndërsa po lind,” pranoi ajo duke qeshur. Por siç rezulton, është një përvojë e bukur për të gjithë familjen.

 

Për Duff, prania e Luca-s gjatë lindjes ishte një moment i rëndësishëm mësimor për forcën e grave dhe mrekullinë e lindjes. “Ishte disi e rëndësishme për mua, sepse jam shumë e hapur dhe e sinqertë me të se sa të forta janë gratë dhe si duket lindja e fëmijëve,” tha Duff.

 

Ajo gjithashtu shtoi se djali i saj “i di të gjitha për periodat dhe është e rëndësishme për mua që ta normalizoj atë bisedë me të për të gjitha gratë që do të jenë në jetën e tij”. Është e qartë se Duff nuk është vetëm një nënë e dashur, por edhe një avokate e fuqishme për shëndetin dhe fuqizimin e grave./natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts