Babai, personi më i rëndësishëm në jetën e një vajze!

Babai është personi më i rëndësishëm në jetën e një gruaje, ka diçka të veçantë në marrëdhënien babë-bijë që përcakton të gjithë jetën e vajzës në një mënyrë vërtet mahnitëse.

 

Babai është figura e parë mashkullore në jetën e vajzës. Ai është një strehë e sigurt ku ajo strehohet, është shtylla mbështetëse e forcës së saj, është dashuria e saj e parë.

No description available.

Sipas hulumtimit të botuar në Journal of Social Sciences and Humanities, vajzat që nuk kanë pasur një marrëdhënie të ngushtë me baballarët e tyre kanë më shumë gjasa të zhvillojnë probleme psikologjike dhe emocionale, si depresioni dhe ankthi, sesa vajzat që kanë mbajtur një lidhje të ngushtë dhe të shëndetshme. me baballarët e tyre./natalmedia.com/

 

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kompjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forne tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts