Xhudistja me Sindromë Down Azra Dedic, fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian ID në xhudo!

Xhudistja nga Bosnja dhe Hercegovina Azra Dedi?, i bëri krenarë të gjithë kur në vitin 2019 fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 70 kilogramë në Kampionatin Evropian ID në xhudo, të mbajtur në Këln për personat me nevoja të veçanta.

 

Një vit më parë fitoi medaljen e bronztë në kampionatin botëror te xhudos.

Ajo është diplomuar në shkollën e mesme për artet e bukura, i pëlqen piktura dhe gjithashtu ka marrë pjesë në dokumentarin “Stop & Listen” të financuar nga #EU funded.

Është personi i parë me Sindromë Down e punësuar në Bosnjë dhe Hercegovinë dhe tashmë me vite punon në zingjirin e njohur CM./natalmedia.com/

 

 

 

 

 

 

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts