Vjellja tek i posalinduri

215 viewsPediatri
0 Comments

Djali im ka 7 jave dhe ushqehet me qumesht formule, por problemi qendron qe ka shume vjellje qe mua me duket jo normale. Ai vjell cdo here e me shpesh dhe ne sasi kogja te madhe. Nje pediater na ka sygjeruar ti bejme testin e intolerances ne laktoze dhe ka rezultuar qe ka intolerance te plote ndersa tjetri pediater na ka thene qe mos tia nderprejme laktozen pasi eshte kyc per zhvillimin e femijes. A duhet tia nderrojme formulen ne ate pa laktoze apo te nderrojme formulen por prape te jete me laktoze?

SHPËRNDAJE:
Anonymous Asked question 28/09/2023