Portrete që nxjerrin në pah bukurinë unike të një vajze me albinizëm dhe heterokromi

Njëmbëdhjetë vjeçarja Amina Ependieva ka dy gjendje të rralla gjenetike: albinizëm dhe heterokromi. E para është një gjendje që redukton sasinë e pigmentit të melaninës në lëkurë, sy dhe flokë, ndërsa e dyta është një ndryshim në ngjyrën e irisit. Në rastin e Ependievës, ajo ka flokë të bardhë-bjonde dhe lëkurë të zbehtë me një sy blu dhe një sy kafe./www.natalmedia.com/

 

BUKURI PERFEKTE!

 

 

 

 

 

Burimi i fotos @ Amina _ Ependieva 2

 

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts