NËNA E PESË FËMIJËVE: NUK BËJ MË PUNËT E SHTËPISË, TANI SILLEM SI NJË BURRË!

“Unë nuk dua ta gjej veten në shtratin tim të vdekjes duke menduar se si do lë shtëpinë e pastërt.”

Mandi Nolan (52), nënë e pesë fëmijëve, ka vendosur të mos bëjë më punët e shtëpisë dhe në të ardhmen do të sillet si një burrë. Vetëizolimi për shkak të pandemisë së virusit korona e shtyu atë të merrte këtë vendim, kur kuptoi se punët e shtëpisë po i merrnin shumë kohë.

Ajo e kuptoi se nuk donte të jetonte më nën stres për shkak të punëve të grumbulluara në shtëpi. Punët e shtëpisë po na vrasin po na marrin kohën e çmuar. Ekziston një mendim se gratë duhet të kalojnë shumë orë duke pastruar shtëpinë, ndaj vendosa të jem si një burrë, ose më mirë të them të mendoj si burrë. Unë kam filluar të besoj se dikush tjetër do të bëjë gjithçka për mua. As sot nuk e lava tualetin.

Të jesh burrë është një gjë e mrekullueshme, shpjegon Mandi në Facebook dhe shton: Kam pasur gjithmonë një regjim të rreptë pastrimi, larjeje dhe çdo herë duke bërtitur. Nuk dua ta gjej veten në shtratin tim të vdekjes duke menduar se si mund të kisha pastruar edhe diçka tjetër. Gjithmonë kam pyetur veten pse më intereson kaq shumë fakti që kur vijnë të ftuarit, gjithçka duhet të jetë krejtësisht e pastër në mënyrë që ata të mos mendojnë se ne jemi një familje e çrregullt dhe se unë jam një grua e dështuar.

Një shtëpi dhe një mendje e pastër janë të nevojshme për rezultate më të mira, por nuk mund t’i keni të dyja, e gjithë kjo është një e vërtetë./natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia

 

SHPËRNDAJE:

Related posts