Hudhra dhe mjalti – rigjeneroni trupit tuaj për vetëm shtatë ditë

Hudhra dhe mjalti një kombinim që trajtonë shumë sëmundje të rënda dhe parandalon zhvillimin e tyre.

Shumica e përbërësve të dobishëm që gjenden në hudhër vijnë nga alicin i cili është përbërësi i saj aktiv dhe që rregullon kolesterolin, tensionin e gjakut dhe sistemin kardiovaskular në tërësi.

Hudhra mund të përdoret për të trajtuar traktin gastrointestinal sistemin e frymëmarrjes dhe sëmundjeve fungale.

Hudhra besohet se trajton me sukses artritin, si dhe sëmundjet malinje.

Nutricionistët sugjerojnë se hudhra duhet ngrënë e papërpunuar për të përfituar nga vlerat e saj.

 

Nëse përzieni hudhrën me mjaltin dhe konsumoni këtë përzierje për 7 ditë do të përmirësoni ndjeshëm shëndetin tuaj.

 

  1. Hudhra dhe mjalti në stomak bosh përmirësojnë qarkullimin e gjakut parandalon trombozën dhe varicet

2. Rregullon tensionin e gjakut

3. Balancon nivelin e kolesterolit të keq

4. Zvogëlon proceset inflamatore (përmirëson sëmundjet e artritit mbajtjen e lëngjeve në trup dhe trajton sëmundjen e muskujve)

5. Forcon sistemin imunitar mbron nga viruset dhe bakteret

6. Lufton kollën, nëse kolla shkaktohet nga bakteret ose nga një virus, përzierja e hudhrës dhe mjaltit është ilaçi më efektin në trajtimin e kollës

7. Do të zvogëlojë irritimin e fytit duke stimuluar çlirimin e mukozës

8. Përshpejton shërimin nga gripi dhe ftohjet.

 

Përbërësit:

Është e nevojshme 335 gramë mjaltë dhe 10 thelba hudhre.

Përgaditja:

Hudhrat dhe mjaltin vendosni në një enë qelqi. Mbulojeni me kapak të përshtatshëm dhe ruajeni për një javë në një vend të errët për shtatë ditë, do të fitoni një ilaç natyral që është një nga ilaçet më të shëndetshmë.

Merrni njëher në ditë nga një lugë gjelle në stomakun bosh.

Ilaçi merret për shtatë ditë me radhë pa ndërprerje pastaj bëhet pushim për dy javë për të vazhduar konsumimin e tij  për shtatë ditë tjera./natalmedia.com/

 

 

 *Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts