Dobitë e shumta shëndetësore në përdorimin e xhenxhefilit

Xhenxhefili më përbërjen e tij unik përmban gjitha mikroelementet e dobishme, vitaminat, acidet organike që mund të zvogëlojnë inflamacionin.

Xhenxhefili ka një aftësi unike për të pastruar trupin nga pothuajse të gjitha llojet e toksinave, të cilat mirren nëpërmjet ushqimit, alkoolit, kimikateve dhe rrezatimit.

 

Toksinat janë shkaktarët kryesore të shumë sëmundjeve! Ato helmojnë trupin tonë, shkaktojnë degjenerimin e qelizave, gjë që çon në sëmundje onkologjike (kancer). Toksinat grumbullohen në muret e enëve të gjakut dhe bëhen shkak i hipertensionit, sklerozës së shumëfishtë, goditjes në tru, si dhe sëmundjeve të zemrës.

Toksinat që grumbullohen në zorrë çojnë në gastrit, kolit, ulcera, sëmundjen e pankreasit, metabolizëm të dëmtuar, sëmundje endocrine dhe diabet.

Kripërat (dhe ato janë gjithashtu toksina) që formohen në nyje, shkaktojnë artrit dhe osteoporozën.

Xhenxhefili është kurë natyrale për pastrimin e trupit nga toksinat e dëmshme, pastron gjakun, nxit tretjen dhe djeg në mënyrë të përsosur depozitat e tepërta të yndyrës.

 

Receta për përshpejtimin e metabolizmit

Përbërësit:

– Hidhni 1 rrënjë të vogël (10-20 gr) xhenxhefil ose 1 lugë gjelle pluhur xhenxhefili me 200 ml ujë të vluar dhe lëreni të pushojë për 10 minuta.

– Shtoni një lugë çaji me mjaltë dhe lëng limoni

Përdorimi:

Konsuoni këtë pije në stomakun bosh, gjysmë ore para çdo vakteve, dhe në gllënjka më të vogla mes vakteve.

Kjo pije shpejton metabolizmin, neutralizon toksinat e akumuluara në trup dhe ndihmon tretjen më të mirë të ushqimit.

 

Receta për të mbështetur qëndrueshmërinë e imunitetit

Përbërësit:

– 500 gr mjaltë dhe një kavanoz prej 700-800 ml (jo më i vogël) – 2 rrënjë xhenxhefili dhe lëng prej 1 limoni

-3-4 thelba hudre

Grijeni xhenxhefilin, shtrydhni lëngun e limonit, dhe hudhrën e pastruar, të gjithë përbërësit vendosni në një kavanoz dhe lëreni të qëndrojn për një ditë.

Pastaj hidhni mjaltën në kavanozin ku gjinden përbërësit.

Merrni nga kjo përmbajtje 3 lugë gjelle në ditë për të mbështetur qëndrueshmërinë dhe forcimin e imunitetit./natalmedia.com/

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts