Dashuria e përjetshme ekziston

Në Londër, është një grua që shkon çdo ditë në metro dhe ulet në platformë vetëm për të dëgjuar njoftimin e regjistruar nga burri i saj në 1950.

Margaret McCollum pas vdekjes së bashkëshortit të saj Oswald Laurence, ulet në stol duke pritur të dëgjojë këtë regjistrim që u bë një nga më të famshmit “Mind the gap” në Londër.

Në vitin 2003, Oswald vdiq duke lënë një boshllëk të madh në zemrën e Margaret. Kështu që Margaret gjeti një mënyrë për të ndjerë praninë e tij më afër.

Pas më shumë se gjysmë shekulli, ky zë u zëvendësua nga një regjistrim elektronik. Nga shqetësimi, Margaret kërkoi këtë kasetë nga kompania e transportit në Londër, në mënyrë që ajo të mund të vazhdonte të dëgjonte zërin e burrit të saj në shtëpi.

Pasi mësoi për historinë e saj, kompania vendosi të rivendoste njoftimin në ndalesën afër vendit ku jeton Margaret, në stacionin e Embankment të Northern Line, ku të gjithë pasagjerët mund të dëgjojnë sot dhe të dëgjojnë zërin e Oswald Laurence dhe të mendojnë se dashuria e përjetshme ekziston vërtet.

Gjest i mrekullueshëm nga autoritetet!/natalmedia.com/

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts