Ushqimet që i bëjnë keq tiroides

-Personat me tiroide nuk duhet të konsumojnë lakrën e bardhë.

-Nuk duhet të konsumojnë fasulet

-Nuk duhet të konsumojnë gështenjat

-Në rast se personat kanë mungesë jodi, në këtë rast kripa duhet të ruhet nga lagështira dhe kontakti me dritën

-Në rast se personat kanë më tepër jod, atëherë duhen zbatuar konsultat e mjekëve në mënyrë që sëmundja të mos kthehet kronike./natalmedia.com/

 

 

 *Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia

 

SHPËRNDAJE:

Related posts