Përpara se të blini fishekzjarre për fëmijët, hidhini një sy këtyre fotove!

Bashkë me këtë foto, një zonjë ka shkruar: “Unë dhe bashkëshorti im kemi punuar në urgjencë për 10 vjet. Me shumë shqetësim e presim orarin e kujdestarisë sepse asnjë punonjës i kujdesit shëndetësor nuk e pret me aq festë atë kujdestari.
Dhe pastaj vie 31.12.
Zakonisht një grusht në një qese plastike e në një peshqir, nga i cili rrjedh gjak dhe copa kockash dhe lëkure që bien në hollin e pritjes për shkak të mbajtjes të ngathët të prindërve ose miqve që janë në tronditje të tmerrshme. Personi fatkeq është krejtësisht i zbehur nga tronditja ,dhimbja dhe në prag të të fikëtit. Më duhet të them se nga afër është 1000 herë më e tmerrshme + dhimbja është e padurueshme, e ndjekur nga transporti i shpejtë, operacione të komplikuara nëse mund të shpëtohet qoftë edhe një gisht.

Për një sekondë euforie të shpërthimit, ai do të paguajë me paaftësi për pjesën tjetër të jetës së tij.
Mirupafshim sport, mirupafshim vozitje, mirupafshim shoqëri, vajza, mirupafshim punë.
Më së shpeshti ishte babai përgjegjësi për gjetjen e një fishekzjarri në dorën e fëmijës. Për këtë arsye nëse e doni veten dhe të tjerët, shijoni jetën. Planet e mrekullueshme, miqtë dhe një jetë të lumtur dhe pa halle e hedh një fishekzjarr tek ata që vendosin të jenë të përgjithmonë jo të lumtur”. /natalmedia.com/

 

 

 *Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

 

SHPËRNDAJE:

Related posts