Pas 10 djemve – më në fund lindi një vajzë!

Alexis Bret (39) nga Britania e Madhe përjetoi se si jeta mund të jetë plot surpriza. Ajo është nëna e parë në vend që lindi dhjetë djem radhazi, Campbell (17), Harrison (16), Kori (14), Lahlan (11), Brody (9), Bran (Hunter (6), Mek (5), Blake (3) dhe Rotagaid (2).

Dallimi mes djalit më të madh dhe djalit më të vogël është 15 vjet.

Pastaj ajo besoi se kjo ishte ajo, se familja e saj ishte e plotë. Kur u kthye në jetën e saj, Alexis kuptoi se ishte shtatzënë për 18 vitet e fundit të jetës së saj, por ishte shumë e lumtur që kishte një familje kaq të madhe. Vajza ka ndryshuar dinamikën e familjes pasi vëllezërit e saj janë shumë të vëmendshëm.

Kujdesen të mos e zgjojnë dhe në përgjithësi disi kanë filluar të sillen më mirë, thonë prindërit krenarë. Ata shtuan se kjo shtatzëni e fundit nuk ishte e planifikuar, kështu që u befasuan, dhe përjetuan një tronditje edhe më të madhe pozitive kur ekografia tregoi një vajzë.

“Nuk ka më fëmijë. E di, e thashë herën e fundit, kështu që ne morëm Kameron, por këtë herë e kam me të vërtetë këtë.”

Unë e dua familjen time po aq sa ata tani – tha Alexis, duke shtuar se i has shumë fjalë përkrahëse, por nuk mungojnë edhe komentet e turpshme, si “duhet të përfitojnë financiarisht nga kaq shumë fëmijë”. Kjo, pohon Alexis, nuk është e vërtetë, sepse burri i saj bën një punë të mirë, kështu që ata nuk bëjnë pjesë në kategorinë e pwrfituesve për fëmijë.

Burri im David është shofer treni. Ai del nga shtëpia në orën 5:30 të mëngjesit dhe kam kohë që fëmijët të zgjohen për të pirë kafe dhe për të bërë dush. Jeta me 11 fëmijë nuk është e lehtë. Unë laj rroba 49 herë në javë dhe pastroj shtëpinë shtatë herë në ditë. Por fëmijët gjithmonë i gëzojnë dhe i mbushin zemrat me ngrohtësi. /natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts