Kur dikush nis të gjykojë një nënë, le të kafshojë fillimisht gjuhën

Shkruan: Dr Samire Ademi Lutolli

Specialiste-Gjinekologe dhe Obstetre

Specialiste në subspecializim për infertilitet

 

 

? Shtatzënia dhemb.

? Lindja e fëmijës dhemb.

? Dhënia e gjirit dhemb.

? Kur shikon fëmijën e saj duke qarë, dhemb.

? Nuk mund të fle, dhemb.

? U shërben të gjithëve dhe të jetë e fundit, dhemb.

? Nuk arrin të bëj dush, dhemb.

? Të ketë një ditë shumë të vështirë dhe të shqetësuar dhemb.

?Nuk arrin te rregulloj thonjtë dhe flokët po edhe kjo dhemb.

? Nuk ka kohë për veten e saj, i dhemb.

 

Mamaja ka nevojë për ndihmë, jo për kritika. Ajo ka nevojë për dashuri, jo për dënim. Ajo kujdeset për të gjithë, por edhe për të duhet kujdes.

 

? Mëmësia nuk është aq e padëmshme sa duket, mëmësia është e bukur, po, por është shumë e vështirë. Ajo që është më e bukura është dashuria që një nënë ndjen për fëmijën e saj, se dashuria mund të durojë gjithçka!!

 

?????? ASKUSH NUK LIND SI NËNË, POR NËNË BËHET DHE MËSON RRUGËS./natalmedia.com/

 

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts