Julia Roberts bëri një pushim 20-vjeçar nga aktrimi për t’iu përkushtuar familjes dhe fëmijëve, dhe ajo po zbulon stilin e saj të rreptë të prindërimit

Julia Roberts, nënë e 3 fëmijëve, e di se prindërimi mund të jetë punë e vështirë ndonjëherë. Sidomos në ditët e sotme, kur thjesht ndez televizorin dhe nuk e ke idenë se çfarë mund të shfaqet këtë herë. Kështu që sot, ne kemi bukuroshen Julia Roberts që ndan rregullat e saj të prindërimit dhe atë që qëndron pas shkëputjes së saj 20-vjeçare nga aktrimi.

Julia Roberts Took a 20-Year Break From Acting to Devote Herself to Family and Kids, and She’s Revealing Her Strict Parenting Style

 

Roberts u takua me bashkëshortin e saj, Danny Moder, në xhirimet e një filmi për të cilin po punonin së bashku. Çifti ka 20 vite së bashku dhe janë ende po aq të dashuruar sa kur filluan të takoheshin. Roberts i tha Gayle King se ajo kishte ende flutura sa herë që mendonte për burrin e saj prej 2 dekadash.

 

Julia Roberts Took a 20-Year Break From Acting to Devote Herself to Family and Kids, and She’s Revealing Her Strict Parenting Style

 

Duke folur me Oprah Winfrey-n se pse ishte kaq e lumtur dhe më në fund e kënaqur me jetën e saj, Roberts rrëfeu: “Një pjesë e madhe e saj është martesa ime. Burri im, Danny, ka ndriçuar vërtet dritën për mua. Për shkak të martesës, kam takuar njerëz dhe kam përjetuar të gjitha këto gjëra të vogla që e kanë ushqyer jetën time – jo aq shumë e kanë ndryshuar, thjesht e kam ushqyer në një mënyrë mahnitëse.”

 

Julia Roberts Took a 20-Year Break From Acting to Devote Herself to Family and Kids, and She’s Revealing Her Strict Parenting Style

 

Për shumë vite, ne nuk e pamë Roberts të shfaqej në ndonjë rol aktrimi. Aktorja përmendi se duhej të merrte në konsideratë orarin e punës së burrit të saj dhe oraret e fëmijëve të saj përpara se të merrte ndonjë vendim drastik për pranimin e një roli të ri. Ajo u përqendrua në rritjen e fëmijëve të saj dhe të ishte aty për ta kur babai i tyre nuk ishte aty pranë.

 

Julia Roberts Took a 20-Year Break From Acting to Devote Herself to Family and Kids, and She’s Revealing Her Strict Parenting Style

 

Julia Roberts nuk është ajo lloj nëne që i lejon fëmijët e saj të largohen nga gjithçka. Ajo ka pranuar se ka metoda strikte prindërimi dhe ka përmendur se 3 fëmijët e saj i ka ndaluar të përdorin rrjetet sociale dhe ka kufizuar sasinë e televizorit që shikojnë. “Përpiqem t’i mbaj larg mediave sociale sepse nuk e kuptoj vërtet se për çfarë kanë nevojë për këtë tani”, tha ajo.

 

“Kam një ndjenjë krenarie të madhe që jam në shtëpi me familjen time,” tha Roberts. Sipas Fox News, Roberts është një nënë e rreptë, ajo nuk e humb durimin, por mendon se është e rëndësishme që fëmijët të dinë kufijtë e tyre. “Nëse diçka ndodh, nuk i dënoj ata, preferoj të bëj biseda me ta. Mendoj se fytyra ime serioze është mjaft dënim”, shtoi ajo.

Mbajtja e fëmijëve të tyre larg vëmendjes është një nga prioritetet kryesore të Roberts dhe Moder kur bëhet fjalë për prindërimin. Për shkak se Roberts e do kohën e saj private me të vegjlit e saj, dyshja e Hollivudit u zhvendos nga qyteti i ngarkuar i Los Anxhelosit dhe u vendos në San Francisko. “Ajo donte që fëmijët e saj, të cilët po rriten kaq shpejt, të kishin përvojën e një qyteti me një energji dhe atmosferë të ndryshme,” tha një mik i aktores ekskluzivisht për “Closer” në qershor 2020. “Fëmijët e saj nuk janë fëmijë të yjeve të filmit në San Francisco, ku askujt nuk i intereson kush është nëna jote.”

Julia Roberts Took a 20-Year Break From Acting to Devote Herself to Family and Kids, and She’s Revealing Her Strict Parenting Style

 

Në një intervistë me CBS Sunday Morning, Roberts ndau ndjenjat e saj për karrierën dhe familjen e saj, duke theksuar se aktrimi “është ëndrra ime e realizuar, por nuk është ëndrra ime e vetme e realizuar”. Kur u pyet për ëndrrat e tjera të saj, fituesja e Oskarit tregoi familjen e saj, duke thënë: “Jeta që kam ndërtuar me burrin tim, me fëmijët tanë. Dhe kjo është gjëja më e mirë. Çështja është të ktheheni në shtëpi në fund të ditës triumfues për ta.”

 

Julia Roberts Took a 20-Year Break From Acting to Devote Herself to Family and Kids, and She’s Revealing Her Strict Parenting Style

 

Jeta e qetë dhe normale familjare është thelbësore për Roberts, dhe ajo tha se punon shumë për të mbajtur një ekuilibër. Fëmijët e saj bëjnë punë të rregullta, si rregullimi i shtretërve dhe larja e rrobave, sepse ato janë “aftësi të rëndësishme jetësore“./natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts