Dita Ndërkombëtare e Vitaminës C

Dita Ndërkombëtare e Vitaminës C është më 4 Prill çdo vit

 

Sot, ne njohim shumë mënyra se si vitamina C është e mirë për trupin, mendjen dhe shpirtin tonë. Kjo fuqi e vitaminave jo vetëm që largon të ftohtin, por na sjell përfitime në disa mënyra të rëndësishme.

 

Marrja e rregullt e vitaminës C mund të ulë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe të ulë presionin e gjakut. Është e mrekullueshme për lëkurën dhe flokët tanë

.

Food containing vitamin C. Healthy eating  vitamin c stock pictures, royalty-free photos & images

 

Ajo që është më e pabesueshme është se është mjaft e pranishme në disa nga ushqimet tona të preferuara – domate, portokall, speca zile dhe limon. Le të mësojmë diçka të re për këtë super vitaminë. Dhe ndërsa jemi te ajo, le t’i japim edhe shëndetit tonë pak ngritje!/natalmedia.com

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts