Çfarë ju duhet të merrni me vete për një udhëtim të rehatshëm?

Ajo që ju nevojitet kur jeni duke udhëtuar me fëmijë varet nga sa vjeç janë fëmijët tuaj si dhe destinacioni i udhëtimit. Disa ide në vijim ju ndihmojnë që të jeni të përgatitur.

Për fëmijët më të rritur:

 • peceta
  • qese plastike – të dobishme për mbeturina ose të vjella
  • rroba rezervë,
  • dezinfektues i duarve
  • ujë në shishe pijesh të rimbushshme
  • ushqime të shëndetshme
  • libra, lodra dhe lojëra
  • një çantë e ndihmës së pare me gjëra elementare.Për foshnjat dhe fëmijët më të vegjël, mund të jetë mirë të paketoni gjithçka në listën e mësipërme dhe të shtoni:

  • pelenat ose pull-ups
  • një dyshek portativ ndërrimi
  • lodra e preferuar përkëdhelëse e fëmijës suaj, nëse ka një të tillë
  • batanije ose mbështjellës
  • karrocë ose karrige makine, nëse nuk janë të disponueshme aty ku po shkoni.

Në varësi të vendit se ku do të shkoni, mund të bëni përshatjen e gjërave që do t’i merrni./natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

 

 

SHPËRNDAJE:

Related posts