Biskuit me limon

4 vezë

1 filxhan sheqer

1 ½ lugë çaji lëng limoni

¼ lugë çaji kripë

½ filxhan gjalpë të shkrirë

¾ filxhan miell kokosi

Rrihni vezët, duke i shtuar sheqerin, limonin, kripën dhe gjalpin. Pasi ti keni përzier të gjitha përbërësit shtoni miellin. Lëreni brumin të pushojë për 4-5 minuta.

Me ndihmën e një luge hidheni brumin në tavën e lyerë më parë, duke lënë rreth 2.3 cm hapësirë ​​midis secilës. E pjekim në 190C për rreth 15 minuta.

Ju bëftë mirë!./natalmedia/

 

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kompjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forne tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts