A lejohet zbardhimi i dhëmbëve kur gruaja është shtatzane?

Pyetja:

A lejohet zbardhimi i dhëmbëve kur gruaja është shtatzane?

Përgjigje:

Te shtatzanat, edhe pse llogaritet qe nuk shkakton deme, nuk rekomandohet të bëhet zbardhimi i dhembëve . Ju mund të përdorni pastat e dhembeve qe kan zbardhues, por zbardhimi profesional nuk preferohet gjate shtatzanisë.

Dr.Manushaqe Veliu Pedodonte.

/natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts