10 këshilla se si të mbajmë zemrën e shëndetshme!

1-Pakësoni ushqimet me yndyrë, shtoni perimet dhe frutat e freskëta në dietën tuaj.

2-Bëni çdo ditë të paktën 30 minuta ecje.

3-Bëni çdo ditë të paktën 15 minuta ushtrime.

4-Konsumoni sasi të konsiderueshme të ujit brenda ditës.

5-Evitoni, alkoolin, duhanin.

6-Rregulloni orarin e gjumit.

7-Shfrytëzoni mengjesin, mbusheni atë me aktivitete fizike.

8-Përdorini shkallët në vend të liftit.

9-Konsumoni pije të freskëta, të pregaditura vetë nga pemët e reja.

10-Konsultohuni me mjekun së paku një here në vit./natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts