Si trajtohet kariesi cirkular tek fëmijët?

Pyetje:

Djalit tim 15 muaj ju kanë bë dhëmbët kështu si në foto, si duhet të veproj a duhet të përdori diçka ekstra?

Përgjigje:

Kjo është faza fillestare e kariesit cirkular

Duhet të bëhet largimi i depozitimeve të buta dhe fluorizimi i dhëmbëve

Kjo procedure relalizohet tek ne.

Faleminderit për pyetjen!

Dr Manushaqe Veliu – Specialiste e Pedodoncisë dhe Stomatologjisë Preventive/natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts