Si kurova një tumor në mitër: Një grua (56 vjeçare) zbuloi një përzierje të fuqishme përmes së cilës kuroi tumorin në mitër.

Është një përzierje e tre përbërësve, e cila duhet të merret tri herë në ditë një lugë gjelle, gjysmë ore pas çdo vakti.

Një grua u diagnostikua me një fibroid (tumor) në mitër. Pas ekzaminimit dhe diagonozës, ajo vendosi të përpiqet të shërohet në mënyrë natyrale.

Ajo dëgjoi për ilaçin natyral të aloe verës, kështu që vendosi ta aplikonte për pak kohë dhe të shihte se çfarë do të ndodhte.

Pas ca kohësh, ajo shkoi përsëri për ekzaminim dhe mbeti e mahnitur.

“Pas përdorimit të lëngut të aloes, fibroidet u zhdukën plotësisht”, pohon gruaja.

Është një përzierje e tre përbërësve, e cila duhet të merret tri herë në ditë një lugë gjelle, gjysmë ore pas çdo vakti.

“Për trajtimin e pacientëve onkologjikë që kanë nevojë për ushqim të shtuar me shumë vitamina, rekomandoj një përzierje prej 100 g lëng aloe, të përzier me 500 g arra të bluara dhe 300 g mjaltë natyral”.

Përzierja duhet të ruhet në një vend të freskët dhe të errët.

Meqë ra fjala, aloe vera ka qenë e njohur si ilaç që nga kohërat e lashta, dhe shënohet se edhe Kleopatra, Aristoteli, Aleksandri i Madh dhe Mbreti Solomon e përdornin për qëllime mjekësore.

Mendimi i Kristofor Kolombit është gjithashtu i njohur:

Ka katër bimë që janë të nevojshme për njeriun: gruri, rrushi, ulliri dhe aloe vera. E para ushqen, e dyta i jep gëzim zemrës, e treta siguron harmoni dhe e katërta e bën njeriun të shëndetshëm. ”

Në Indi, kjo bimë e fuqishme është përdorur për më shumë se 5000 vjet, pasi besohet se ndihmon në trajtimin e tuberkulozit, astmës, ulçerës në stomak, reumatizmit, të gjitha sëmundjeve të organeve riprodhuese femërore madje edhe atë të kancerit.  /natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts