Shalqiri parandalon goditjen nga nxehtësia

Në vendet tropikale, njerëzit konsumojnë shalqirin e ftohtë çdo ditë për t’u mbrojtur nga goditja e nxehtësisë. Shalqiri ul presionin e gjakut, dhe sasia e lartë e ujit nxit lirimin e lëngjeve të tepërta në formën e djersitjes, e cila freskon më tej trupin gjatë ditëve të nxehta të verës.

 

Ndaj shijojini edhe më shumë shalqinjtë këtë verë përveq që do t’ju freskojë do t’i sjellë përfitime të shumta shëndetësore trupit tuaj./natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts