Pse nuk duam lule për ditën e gruas?

 

Sepse ne jetojmë në një botë ku:

– Ne shpenzojmë 3 herë më shumë kohë për punët e shtëpisë pa pagesë dhe kujdesin ndaj fëmijëve

– vetëm 28% e grave janë në pozicione drejtuese

– 1/3 e grave dhunoheshin seksualisht ose psikologjikisht nga partnerët e tyre

– çdo ditë 137 gra vriten nga partneri apo familjari

– 200 milionë gra pësuan gjymtim gjenital

– femrat fitojnë mesatarisht 16% më pak në orë se meshkujt

Është viti 2023 dhe më duket se ende jemi shumë larg nga plotësimi i të drejtave tona

Ndaj thuaj faleminderit për lulet, por mos harro të gresh zërin dhe të luftosh për atë që të takon. ./natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia

SHPËRNDAJE:

Related posts