Mandarina! Vlerat ushqyese dhe përfitimet shëndetësore.

Vlerat ushqyese dhe përfitimet shëndetësore të Mandarinës!

Mandarina është fruti i sezonit dhe si pjesë e familjes së agrumeve përmban vlera të larta ushqyese. Me konsumimin e këtij fruti trupi ynë merr vitaminën A, B1- B2-B3, vitaminën C dhe po kështu kalcium, hekur, proteina, sheqer dhe ujë.
Tangerines, Fruit, Food, Clementines
Njihet si fruti i rinisë!

Përfitimet shëndetësore të këtij fruti janë të shumta, Natal ju sjellë disa nga to:

  • Të mira për lëkurën e njeriut
  • Të mira për buzëqeshjen dhe shëndetin oral
  • I sjellin përfitime syrit
  • Forcojnë eshtrat
  • Ngadalësojnë procesin e plakjes
  • Përmirësojnë disponimin
  • Përmirësojnë sistemin imunitar
  • Ndihmojnë në parandalimin e diabetit
  • Ndihmojnë të humbni peshë/natalmedia.com/

 

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kompjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forne tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts