Limonada me shafran të Indisë mposht depresionin!

Shafrani i Indisë që ndryshe quhet Kurkuma ka veti të fuqishme anti-inflamatore, merr pjesë në shkatërrimin e qelizave kancerogjene, ul rrezikun e llojeve të ndryshme të kancerit, sëmundjes Alzheimer, artritit, urthit, verdhëzës, diarresë dhe dhimbjeve të barkut.

Ka një sërë ilaçesh për të lehtësuar depresionin, por shumica prej tyre shkaktojnë efekte anësore të padëshiruara, si vështirësi në frymëmarrje dhe probleme me tretjen. Për këtë arsye, përbërësit natyralë shpesh rekomandohen nga ekspertët për zbutjen e simptomave të depresionit.

Limonada me shafran të Indisë, recetën e së cilës mund ta gjeni këtu, mund të lehtësojë simptomat e depresionit dhe të zvogëlojë nevojën për të marrë terapinë e përshkruar. Megjithatë, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj përpara se të zvogëloni dozën e antidepresantëve.

Shafrani i Indisë ka veti të fuqishme anti-inflamatore, antioksidante dhe antivirale,

forcon sistemin imunitar,

nxit përthithjen e përbërësve thelbësorë ushqyes

nxit detoksifikimin.

Shafrani i Indisë është një lloj erëze që shumë rrallë shkakton efekte anësore të padëshiruara.

 

Përgatitja është fare e thjeshtë

Në një gotë me ujë të vakët shtoni lëngun e limonit me Shafranin Indian përveq dobive të shumta ka edhe një shije teje të këndshme./natalmedia.com/

 

*Materiale t dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts