Edhe nënat lodhen!

Ajo do të donte që ju të mos qani, për një kohë.

Pak heshtje.

Ajo nuk është dembele, trupi i saj është në buzë të humnerës.

E përgjumur dhe e uritur.

Ajo ka nevojë për pak kohë për veten e saj.

Nuk është ankesë, është domosdoshmëri e brendshme e saj, që troket në derë, kërkon aq pak.

Nënat kanë aq shumë dashuri prandaj edhe vazhdojn pa u ankuar.

Por nënat lodhen.

Ajo ka nevojë për një banjë më të gjatë. Një ditë pa detyrime dhe pa shqetësime. Ka raste kur nëna dëshiron të pastrojë shtëpinë, por nuk mundet.

Mendoni për këtë edhe një nënë mund të lodhet.

Ajo nuk flinte natën.

Ajo mezi kishte ngrënë një ditë më parë.

Mamasë i pëlqen një shtëpi e rregulluar. Ajo e do një djalë të larë. Dreka e përgatitur dhe gjithçka të jetë në rregull.

Por edhe nënat lodhen.

Ajo vazhdon, sepse ajo ka shumë dashuri.

I pëlqen të shohë ato duar e vogla të bebit të saj.

I pëlqejnë puthjet.

I pëlqejnë buzëqeshjet.

Duke qarë dhe duke qeshur por ajo vazhdon tutje e pamposhtur në shërbim të familjes së saj./natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts