Babai është personi më i rëndësishëm në jetën e një vajze

Ka diçka të veçantë në marrëdhënien babë-bijë që përcakton të gjithë jetën e vajzës në një mënyrë vërtet mahnitëse. Babai është figura e parë mashkullore në jetën e vajzës.

Ai është një strehë e sigurt ku ajo strehohet, është shtylla mbështetëse e forcës së saj, është dashuria e saj e parë.

Sipas hulumtimit të botuar në Journal of Social Sciences and Humanities, vajzat që nuk kanë pasur një marrëdhënie të ngushtë me baballarët e tyre kanë më shumë gjasa të zhvillojnë probleme psikologjike dhe emocionale, si depresioni dhe ankthi, sesa vajzat që kanë mbajtur një lidhje të ngushtë dhe të shëndetshme me baballarët e tyre. /natalmedia.com/

 

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”

SHPËRNDAJE:

Related posts