Ata dikur ishin fëmijë me diagnozë

I shihni këta të rinj të mbledhur në iftar?
Të gjithë ata e luftuan sëmundjen si fëmijë.
Ata të gjithë kishin diagnozën-kancer.
Kaluan terapi, spitale, operacione, rrezatime.
Dhe ata të gjithë me radhë janë heronj.
Luftëtarët e jetës.
Ata dikur ishin fëmijë me diagnozë.
Sot janë të rinjtë që po kalojnë kufinjtë, po mbarojnë fakultetet, arrijnë sukseset.
Dhe ata ndihmojnë të tjerët që e gjejnë veten në sprovën e njëjtë.
Të rinjtë nga Sarajeva, Bosnja dhe Hercegovina
Kam kënaqësinë që njihemi, kemi kaluar kohë dhe momente të trishta dhe të bukura bashkë./natalmedia.com/

 

 

*Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi pa miratimin e drejtuesve të “natalmedia”
SHPËRNDAJE:

Related posts